Bendros baldų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
Kėdžių priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
Kėdžių eksploatacijos metu:
Kėdes naudokite pagal paskirtį. Ant kėdžių negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui.
Saugokite kėdes nuo skysčių (sulčių, kavos, riebalų, vyno, vandens ir t.t.), cheminių medžiagų (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.) poveikio. Išpylus - nedelsiant nuvalykite perstatinėdami kėdes į kitą vietą jų nestumkite, o perneškite. Saugokite patalpos grindis! Turint jautrias grindis įbrėžimams patartina naudoti kėdėms apsaugines pagalvėlės ant kojelių.
Svarbu žinoti, kad kėdžių kieti ratukai yra skirti minkštai (kiliminei) dangai, o guma padengti ratukai skirti kietai (parketui, laminatui, plytelėms) grindų dangai.
Keletas kėdžių valymo patarimų:
Stenkitės, kad kėdžių paviršius visada būtų sausas. Kėdžių detalių paviršių rekomenduojama valyti sausu, minkštu audiniu (flanele, pliušu, gelumbe) ir naudoti tik tam skirtas valymo priemones, kurias galite įsigyti buitinės chemijos prekių parduotuvėse. Kiekvieną kėdės detalę rekomenduojama nuvalyti tuoj pat vos tik ji buvo ištepta.
Dažyto metalinio paviršiaus nevalykite cheminiu būdu. Patariama naudoti specialiai dažytiems metaliniams paviršiams skirtas valymo priemones arba namų apyvokos valymo priemones, neturinčias abrazyvinių dalelių ir balinimo savybių (pvz. skalbimo miltelius).
Ypatingai saugokite, kad ant kėdžių nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir gali pažeisti valomą paviršių bei būti pavojingais Jūsų sveikatai.
Plastiko baldų ir apdailos valymo instrukcija: Tokius paviršius būtina valyti drėgna šluoste. Paviršių būtina sausai nušluostyti. Nevalykite braižančiomis šluostėmis ar valikliais, kurių sudėtyje yra abrazyviųjų dalelių. Nenaudokite medienai skirtų poliravimo ar blizginimo priemonių.
Maksimalūs apkrovimai:
Ant virtuvinio stalo leistina dėti iki 100 kg.
Baro kėdės 100 kg.
Ant stiklinių žurnalinių staliukų dedamų daiktų svoris negali viršyti 0.75 kg/dm2
Biuro kėdžių didžiausia leidžiama apkrova – 110 kg.
Valgomojo kėdės buitiniam naudojimui didžiausia leidžiama apkrova -100 kg.
Baro taburečių – 100 kg.
Baldų pagamintų iš MDF (medžio dulkių plokštė), medžio ir faneros eksploatacijos ir priežiūros taisyklės
Nestatykite karštų ir drėgnų daiktų tiesiai ant baldų.
Blizginkite ir poliruokite tik atidžiai perskaitę naudojamų priemonių sudėties aprašymą. Per didelis silikono ir distiliuotos naftos kiekis gali pakenkti paviršiaus apdailai.
Rekomenduojama, kad baldai būtų laikomi patalpose, kurių temperatūra ne mažesnė kaip +15ºC iki +25ºC ir santykinis oro drėgnumas nuo 45% iki 70%.
Baldai turi būti statomi vėdinamose patalpose. Negali būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių.
Baldus būtina saugoti nuo drėgmės. Vandeniui patekus nedelsiant nuvalyti sausu medžiagos gabalėliu. Baldų detalėms ilgesnį laiką būnant sąlytyje su vandeniu (ar kitais skysčiais) gali deformuoti plokštė ar atsiklijuoti briaunos.
Baldus būtina saugoti nuo mechaninių pažeidimų, nenaudoti aštrių daiktų baldų valymui. Būtina saugoti nuo chemikalų.
Valyti būtinai tik sausu, minkštu audiniu arba specialiomis šluostėmis. Valant nespausti, netrinti vienoje vietoje.
Jei nešvarumus sunku išvalyti, privalote naudoti specialius valiklius, kurie ne tik valo, bet gali ir apsaugoti, poliruoti, konservuoti, aromatizuoti ir turėti kitų naudingų savybių.
Baldus būtina naudoti pagal paskirtį, kad nesugadinti baldo konstrukcijos.
Laminuotos medžių drožlės plokštės priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
Laminuotos medžių drožlės plokštės baldus neigiamai veikia tiesioginis kontaktas su vandeniu. Svarbiausias dėmesys, prižiūrint iš laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP) pagamintus baldus, turi būti skiriamas plokštės briaunoms (kantui), nes per jas galintis patekti vanduo gali "išpūsti" ir pačią plokštę. Išpylus vandens ar kito skysčio jį tereikia greitai nuvalyti. Ilgiau paliktas vanduo gali prasiskverbti per plokštės briaunas į vidų ir deformuoti plokštės paviršių.
Laminuotos medžių drožlės plokštė yra degi, todėl reikia saugoti nuo tiesioginės ugnies. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila.
Medinių ir natūralios faneruotės stalų ir žurnalinių staliukų priežiūros ir eksploatacijos taisyklės
Ilgą laiką šviesai tiesiogiai krintant ant tam tikrų detalių, gali susilpnėti jų chromatinės charakteristikos palyginus su kitomis detalėmis, kurias mažiau veikė šviesa. Keičiant ir/arba papildant kai kuriuos baldų elementus skirtingu laikotarpiu, detalių spalva gali skirtis. Šis spalvos skirtumas, kuris po kurio laiko pasidarys ne toks ryškus, nėra blogos kokybės baldų požymis.
Perstumiant stalus ir žurnalinius staliukus į kitą vietą, visuomet pirma išrinkite, kad nepažeistumėte konstrukcijos ir rėmų.
Baldų negalima veikti stipriu, taškiniu spaudimu, nes taip galima pažeisti baldų konstrukciją.
Rekomenduojama laikymo arba eksploatacijos temperatūra yra nuo +15ºC iki + 25°C. Kambariuose būtina palaikyti santykinį oro drėgnumą 65-70%. Tai padės išvengti medžio masyvo baldų skilinėjimo, išblukimo ar susitraukimo
Nuvalykite nešvarumus iš karto. Geriau valykite naudodami sugeriančią medžiagą, o ne trinkite. Ilgai nenuvalytas vanduo, paliks baltas dėmes ant baldo. Alkoholis, kvepalai, priemonės po skutimosi ir medikamentai gali smarkiai pažeisti apdailą.
Nepjaustyti tiesiai ant stalviršio. Naudokite pjaustymo lentelę.
Nestatyti ant stalviršio įkaitusios keptuvės, karšto puodo, lygintuvo ar kitų aukštos temperatūros daiktų be termoizoliacinės tarpinės. Naudokite karštų indų padėkliukus.
Nestatykite plastikinių ar guminių daiktų (lempų pagrindų, užrašų knygučių, guminių kilimėlių ir kt.), nes kai kurie plastikai turi savo sudėtyje ingredientų, kurie gali pažeisti apdailą. Naudokite medžiagines staltieses, servetėles ir įvarius uždangalus ar užtiesalus. Periodiškai keiskite priedų ir aksesuarų vietą ant baldų, kad jie negulėtų visą laiką toje pačioje vietoje.
Nenaudokite kelių rūšių valymo priemonių vienu metu ar iš kart paeiliui.
Pagrindinė medinių baldų priežiūros priemonė yra dulkių valymas švaria minkšta šluoste.
Ant medinių baldų statydami gėrimus, kambarinius augalus ir pan., visuomet naudokite tam skirtus medžiaginius padėklus ar lėkšteles, kadangi skysčiui patekus ant baldų paviršiaus atsiras dėmių, o po ilgesnio laiko medžio apdaila gali atšokti. Medinių baldų paviršių neigiamai veikia tiesioginiai saulės spinduliai - medis išblunka, skyla. Dėl šių priežasčių medinius baldus derėtų statyti atokiau nuo langų, kondicionierių bei šildytuvų, kurie taip pat kenkia medžio drėgmės pusiausvyrai. Sintetinių, guminių, plastikinių daiktų sudėtyje yra kenksmingų cheminių medžiagų, kurios, kaip ir riebalai, gadina baldų paviršių, todėl nepatartina tokių daiktų ant medinių baldų palikti ilgesniam laikui. Staltiesės ar kamštinio medžio padėklai saugo Jūsų baldus, tačiau nepamirškite laikas nuo laiko šių apdangalų nuimti ir patikrinti, ar po jais nesislepia nepastebėtos išpiltų ir susigėrusių skysčių dėmės ar dalelės galinčios pažeisti baldų paviršių.